על רפואה משלימה למתמודדים עם מחלת הסרטן

יעילותם של טיפולים משלימים עבור חולי סרטן-

מחקרים רפואיים רבים מראים שטיפולי רפואה משלימה משפרים את התפקוד היום-יומי ואת איכות החיים של חולי סרטן. השילוב בין רפואה קונבנציונלית לרפואה משלימה מאפשר את ההתמודדות הפיזית והנפשית הטובה ביותר עם המחלה. הטיפולים:
● מפחיתים את עוצמת תופעות הלוואי של הטיפולים הקונבנציונליים.
● משפרים את ההתמודדות עם תופעות של דיכאון וחרדה.
● מחזקים את כוחות ההבראה של הגוף. 
● מעניקים הקלה נפשית לבני המשפחה ולמלווים.
● מאפשרים הזדמנות שווה לכל חולי הסרטן, בזכות סבסוד הטיפולים. 

סוגי הטיפול:

אנו מתמקדים במתן טיפולים בהם נוצר מגע ישיר בין המטפל/ת למטופל/ת, מתוך ההבנה בחשיבות המגע האנושי בתקופת ההתמודדות עם מחלה. המטפלים והמטפלות שלנו מעניקים טיפולים במגוון שיטות טיפול: רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי, טיפולים אנרגטיים ועוד. משך כל טיפול כ-40 דקות.

מספר נתונים:

בישראל חיים כיום כ-250,000 חולי סרטן ומידי שנה מאובחנים כ-28,000 חולים חדשים. מערכת הבריאות מספקת את הפרוטוקולים הטיפוליים הקונבנציונאליים אך אינה מסוגלת לספק מענה מערכתי אנושי שיכיל את החולה ובני משפחתו לאורך תהליך ההתמודדות עם המחלה מרגע האבחנה ואילך. מחקרים שנערכו במרכזים אונקולוגיים מובילים ברחבי העולם מוכיחים ששילוב טיפול אינטגרטיבי של גוף ונפש בחולי סרטן מאריך חיים באופן איכותי ומשמעותי. אוכלוסיית היעד היא אלפי חולי סרטן החיים בירושלים וסביבתה, או המגיעים לבתי החולים הירושלמיים. כיום ישנו אחוז ניכר של חולי סרטן החיים עם המחלה ומוגדרים כחולים כרוניים. המרכז מטפל גם בבני משפחה של חולי סרטן. בקליניקה שלנו בבית יורי שטרן, לפחות מחצית מהמטופלים הינם בני המשפחה או מלווים. אנו מפעילים מקום ייחודי בארץ, המתייחס לצרכים של בני המשפחה באותה חשיבות כמו למטופלים עצמם.

עלות טיפולים אלו בשוק הפרטי נעה בין 250₪ ל-400₪ לטיפול. פעילות המרכז מאפשרת לחולים מכלל שכבות האוכלוסייה ומכל המגזרים (יהודים, ערבים, עולים חדשים, ניצולי שואה, חרדים, צעירים, קשישים ועוד) ליהנות מאפשרות זו ואף לשלב את טיפולי הרפואה המשלימה בפרוטוקול הטיפולי שלהם בתקופת המחלה ולאחריה.

מתנדבי-שערי-צדק.-טיפולים-15.jpg#asset:1681

עקרונות מנחים בטיפול הוליסטי במרחב האונקולוגי, ע"פ גישת המרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן

עבודה עדינה, איטית, תומכת, קשובה, מחזקת ומרגיעה. עבודה בעקיפין ובאופן כללי. גמישות טיפולית והתאמת הכלי הטיפולי. התווית נגד: אזורי גידול, אזורי הקרנות, צלקות של התערבויות כירורגיות, גרורות בעצמות, ספירת טסיות נמוכה, קרישי דם.

מבוקש / אדמיאל קוסמן
מבוקש מקום שקט עליו תונח הנפש,
לכמה רגעים בלבד.
מבוקש מקום שישמש מדרך לכף הרגל,
לכמה רגעים בלבד.
מבוקש עציץ, עלה, גבעול או שיח, שלא יקום
ויתקפל כשהוא יבוא, לכמה רגעים בלבד.
מבוקש דיבר אחד, נקי, נעים וחם שישמש ספסל,
מקלט, למישהו,
אשר יצא מן התיבה, לכמה רגעים,
ולא מצא מנוח לרגליו. 

ספרות מקצועית