קליניקות בקהילה

הקליניקות הקהילתיות בירושלים ובהרצליה מעניקות טיפולי רפואה משלימה בתשלום סמלי, הטיפולים ניתנים במשך 5 שנים, למתמודדים עם מחלת הסרטן ולבני משפחותיהם.

במרכז לסיוע ניתן לקבל טיפולים תומכים במי שחווה אובדן של בן/בת משפחה ממחלת הסרטן במשך שנה. 

המטרה הטיפולות בקליניקות בקהילה היא לאפשר רצף טיפולי למתמודדים עם מחלת הסרטן לאורך זמן במגוון הרחב ביותר של טיפולים: טיפולי מגע למיניהם, דיקור סיני ויפני קהילתי, טיפולים רגשיים, קבוצות תמיכה. 'לטפל במטפל': כלומר, לקבל טיפולים לתומכים ולמלווי החולה, ונגישות למערך טיפולים מסודר ועקבי של רפואה משלימה. כל אלה יוצרים בית חם וקהילה תומכת. 

בקליניקות ניתן לקבל טיפולי מגע: רפלקסולוגיה, עיסוי, עיסוי תאילנדי, שיאצו, קרניו סקראל, רייקי, ברימה ועוד. 
טיפולים שיקומיים: פלדנקרייז, דיקור יפני קהילתי, דיקור סיני קהילתי. 
טיפולי גוף-נפש: המסע, עוצמת הרכות, פסיכותרפיה, פוקוסינג, טיפול באמנות.

הטיפולים בקליניקה אורכים כ-40 דקות, וניתנים בתמורה לתשלום סמלי מ-85 ש"ח ומעלה.

IMG-20201023-WA0024.jpg#asset:1670

בית יורי שטרן - עמק רפאים 6, ירושלים-

ניתן לקבוע טיפולי אינטיק (פגישה ראשונה) בטלפון: 077-518-1021

או באמצעות הווטסאפ: 050-771-1554

שעות פעילות הקליניקה

א' - 8:30-19:00
ב' - 8:30-16:00
ג' - 8:30-16:00
ד' - 8:30-19:00 
ה' - 8:30-19:00 

לתיאום טיפולים: 077-5181021  
ממלא מקום מנהל הקליניקה - תום בן חמו: yurishtern.clinic@gmail.com
הקליניקה נמצאת במושבה הגרמנית - רחוב עמק רפאים 6, ירושלים

בית-יורי-שטרן.JPG#asset:1682

ליד הים- קליניקה קהילתית שלוחת הרצליה-

"ליד הים" – נפתחה בקניון ארנה בהרצליה. 
הקליניקה, מציעה מגוון טיפולי מגע ופסיכותרפיה למתמודדים עם מחלת הסרטן ובני משפחותיהם, באווירה ביתית ונעימה ובמחירים מסובסדים.
צוות נפלא של מטפלות ומטפלים שעברו את ההכשרה המקצועית המקיפה שלנו בתחום האונקולוגי.

לתיאום טיפולים: 051-5368833- כולל הודעות ווצאפ
מנהלת שלוח הרצליה- הדס אלמוג.
herz@yurishtern.org.il
הקליניקה נמצאת בקניון ארנה הרצליה פיתוח- קומה 1, רחוב השונית 2

קליניקה-הרצליהפלייר.jpg#asset:1669

מפי המטופלים:

"כמטופלת אני יכולה להעיד על מקום המבוסס על הקשבה, חסד ונתינה. להגיע למרכז משמעו לצאת הביתה מעודדת יותר, פחות לחוצה, לדעת שמישהו ניסה לתת מענה למכאובים שלי, פיזיים או נפשיים. עבורי המרכז הוא חלק מתהליך ההחלמה והריפוי."
(שושנה, מטופלת בקליניקה הקהילתית)

המקום הזה הוא כמו בית-
"קודם כל, המקום הזה הוא כמו בית" אומרת מאיה דותן, מטופלת יקרה שלנו, ומתארת את המפגש האנושי עם המטפלים וצוות הקליניקה:"מהמפגש הראשון זכרו את השם שלי, מי אני, בכל פעם שבאתי , הפנים המאירות..."  במקביל לטיפול הקונבנציונלי, מאיה קיבלה טיפולי רפואה משלימה במשך שנה בקליניקה בירושלים. "אין לי מילים בכלל לתאר כמה שזה עזר לי וכמה שזה חיזק אותי פיזית ונפשית, כל השנה הזו".

YSF-185.jpg#asset:207

הקליניקה הקהילתית של המרכז לסיוע הוליסטי/ סיון לשם חי, מנהלת הקליניקה לשעבר-

הקליניקה הקהילתית שלנו הוקמה בשנת 2009 מתוך מחשבה לתת מענה רחב יותר למתמודדים עם מחלת הסרטן ולבני משפחותיהם. מאז  ועד היום הקליניקה הקהילתית התפתחה מאוד וכיום היא מהווה עוגן ואי של שפיות למאות של אנשים, ובנוסף בית וקהילה לעשרות מטפלים, השואבים ממנה ידע, התפתחות, וסיפוק. כיום ב-2024, במחיר מינימאלי - מ-85 ש"ח ומעלה.

 אנו מעניקים טיפולים ל-700 מטופלים פעילים, וסה"כ כ-6000 טיפולים בשנה. כיום בקליניקה פועלים כ-80 מטפלים/ מתנדבים בקשת רחבה מאוד של טיפולים הוליסטיים. מנקודת מבטי כמנהלת הקליניקה, הדבר המשמעותי ביותר בפעילות שלנו הוא מתיחת הגבולות של קונספט ההחלמה מתוך ראייה הוליסטית של האדם בכללותו, אנו מבינים שבכדי להחלים יש לגעת בכל הרבדים, הפיזי, הנפשי והרוחני, וברוב המקרים יציאה ממצב של חולי לא בהכרח מציינת החלמה. למטופלינו מוצעים מגוון רחב מאוד של טיפולים: טיפולי מגע, עיסויים (שוודי, רקמות עמוק, תאילנדי, שיאצו, טווינא), רפלקסולוגיה, דיקור סיני ויפני, היפנוזה רפואית, טיפולים שיקומיים: פלדנקרייז, קרניוסקראל, הילינג - וטיפולים תהליכיים כגון: פסיכותרפיה גופנית\הוליסטית, פוקוסינג, ליווי רוחני, עוצמת הרכות והמסע. לאחר פעילות הקליניקה ישנם חוגים המותאמים לחולי סרטן, קבוצות תמיכה, קורסים, הרצאות וסדנאות הפתוחים גם לקהל הרחב. המרכז לסיוע הוליסטי הוא בית לידע, להשראה ולהתפתחות אישית ומקצועית עבור עשרות מטפלים. סמינר ההכשרה מהווה כרטיס כניסה לתוך עולם העשרה והתפתחות, לאחריו ישנן השתלמויות מקצועיות, סדנאות והרצאות. בנוסף ישנם קורסים כגון: מיינדפולנס, ליווי רוחני, ציור אינטואטיבי וכו'. לאחרונה הקמנו את "מועדון המטפל", שבו פעם בחודש מתקיימת השתלמות חינמית בנושאים שונים ומגוונים וחילופי טיפולים. אנו שואפים שהמטפלים שלנו יהיו בחוד החנית בדרכי הטיפול השונות בשדה האונקולוגי, כאשר המטרה הינה להעביר את הידע הנרכש מתוך ניסיון עשיר של 15 שנות פעילות העמותה.

מטופלינו יכולים לקבל טיפולים עד כ-5 שנים מהטיפול האונקולוגי האחרון, כאשר כל מטופל יכול להביא מלווה אחד מטעמו שזכאי לקבל שני טיפולים בחודש ועד שנתיים. כמו כן מלווה שכול זכאי לקבל טיפולים שנה מאז הפטירה.

סוגי טיפולים